ریجکتی ویزا

ریجکت شدن ویزای کانادا شاید یکی از بدترین اتفاقات در مراحل اخذ ویزا می باشد.

به این فکر کنید که شما همه ی برنامه ریزی ها،اقدامات سفر،جمع آوری مدارک،تهیه بلیط، و امور دیگری را انجام دادید و در مرحله اخذ ویزا به درب بسته می خورید.

موضوع ریجکتی ویزا به عوامل متعددی بر می گردد. و البته باید گفت که هیچکس نمی تواند به شما ضمانت دهد که قطعا ویزای کانادا را کسب خواهید کرد و عملا نیز در مواردی که عنوان می شود اخذ ویزا به صورت تضمینی،این تضمین ۹۸ درصد می باشد نه ۱۰۰ درصد.

اما کارشناسان و وکلای خبره تیروژ پرواز می توانند با رفع نقص مدارک شما این درصد خطا را به زیر ۵ برسانند و تا حد زیادی شما را از این مرحله خطیر به سلامت عبور دهند.

دلایل عنوان شده از سوی سفارت کانادا برای ریجکت شدن ویزا :

سفارت کشور کانادا و کارشناسان مهاجرت در این کنسولگری اعلام کرده اند که عموما افرادی که درخواست ویزای آنها به بن بست می خورد و ریجکت می شوند به دلایل زیر است

۱- احتمال پناهندگی فرد متقاضی بعد از دریافت ویزا و مهاجرت به کشور مقصد

۲- عدم مدارک مستدل و محکم مالی و تضمین جهت پشتیبانی از متقاضی در زمانی که مقیم کانادا می باشد

۳- عدم تطابق تاریخچه سفر با دیگر مدارک متقاضی

۴- بالا نبودن اعتبار پاسپورت متقاضی (یعنی متقاضی قبل از سفر به کانادا به کشورهای دیگری سفر نکرده و این اولین سفر او خواهد بود)

۵-نداشتن پیوند های خانوادگی متقاضی در کشور کانادا

۶- عدم ارائه هدف مناسب برای بازدید از کشور کانادا

۷ – تشخیص و شک کردن مامور مهاجرت مبنی بر غلط بودن اطلاعات ارائه شده از طرف متقاضی

treject

راه های رفع ریجکتی ویزای کانادا :

اعتراض به ریجکت شدن » اعتراض به ریجکت شدن ویزا برای نوع ویزاهایی با اقامت دائم امکان پذیر است.به این صورت که افرادی که دارای اقامت دائم می باشند بعد از درخواست ویزا و ریجکت شدن آن تا مدت ۶۰ روز می توانند به دادگاهای مهاجرت کشور کانادا مراجعه کرده و اعتراض خود را اعلام نمایند.دادگاه نیز بعد از بررسی مدارک متقاضی رای نهایی را اعلام میدارد.و عموما نیز اگر فرد دارای مشکلی نبوده باشد رای به نفع وی صادر می گردد.

ولی این موضوع برای افرادی که دارای اقامت موقت می باشند یا تصمیم به اقامت موقت دارند کاملا متفاوت خواهد بود.عموما هیچ قانونی برای اعتراض به ریجکتی ویزای توریستی وجود ندارد و بعد از بازگشت از سفارت کانادا فرد باید در مدت ۶ ماه اقدام به رفع نقص مدارک خود کرده و بعد از آن دوباره درخواست ویزا کند.این درخواست می تواند بلافاصله روز بعد از ریجکت شدن ویزا اتفاق بیفتد

این به معنی است که شما مجددا باید از مرحله اول درخواست ویزا شروع کنید.مدارک خود را تکمیل – هزینه های بررسی مدارک را مجددا پرداخت – و دوباره در صف اخذ ویزا قرار بگیرید.

شما باید برای درخواست ویزای جدید اطلاعات کامل تری را ارسال کنید . همچنین باید مواردی را که باعث ریجکت شدن ویزای شما در بار اول شده است را تقویت کنید

 

چگونه باید درخواست مجدد را تنظیم و ارسال کنیم؟

تجربه ما می گوید که متقاضی باید با دیدی باز و بررسی کامل همه موارد اقدام به درخواست ویزا کند.اگر شما در کنارتان مشاوران و وکیل مهاجرت خوبی را داشته باشید قاعدتا فقط ۱ بار اقدام به درخواست ویزا و هزینه و زمان خواهید کرد.

بعد از ریجکتی شما باید فرم یا نامه رسمی ریجکتی را برای سفارت کانادا به صورت فنی تنظیم و ارسال کنید.باید دقت کنید که همه ضوابط و جزئیات در نامه قید شده باشد.در غیر اینصورت سفارت کانادا به اعتراض شما هیچ نگاهی نخواهد کرد.

جواب این نامه از سفارت کانادا مسیر شما را برای دریافت ویزای مجدد هموار می کند.نمونه ای از این نامه در زیر نمایش داده شده است.